ЦСКА излъга Левски със случаен гол – SportVox

2
614

Отборът на ЦСКА спечели първото издание на Вечното дерби за пролетния дял на Първа лига, след като надделя с минималното 1-0 над Левски под държа на Националния стадион „Васил Левски“.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на битката между футболистите на двата тима. Лошият терен така и не позволи на играчите да покажат най-добрите си качества. Единственото положение за гол се откри в края на първата част, когато Станислав Костов се освободи вдясно и стреля от много малък ъгъл, но Черняускас изби в корнер.

След почивката особена промяна нямаше, но все пак „червените“ бяха по-активни. В 84-ата минута Тиаго изпълни фаул от левия фланг, а защитата на Левски сбърка и топката се отклони в Каранга и влетя в мрежата на Митрев.

След успеха ЦСКА излезе временно начело в класирането с 63 точки, с колкото е и Лудогорец, но шампионите имат мач по-малко. Левски е трети с 50.