Бостън тотално надигра Кливланд в първия мач от финала на изток

1
119

Джейлън Браун отбеляза 23 точки и спечели осем борби, а Маркъс Морис добави 21 пункта при категоричната победа на Бостън със 108:83 над Кливланд в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Благодарение на това Селтикс поведоха след първия мач от финалната серия на Източната конференция срещу големия фаворит.

Ал Хорфърд отбеляза 20 точки за Селтикс, които поведоха с 21 в първата четвъртина след 17 безответни. Кавс пък не успяха да се доближат на по-малко от десет пункта през целия мач, а най-голямата преднина за Бостън достигна 28 точки цели 7:09 минути преди края на мача. Тогава треньорът Тайрън Лу извади Леброн Джеймс от игра.

Кевин Лав вкара 17 точки и спечели осем борби, а Джеймс завърши с 15 пункта и девет асистенции. Кавс пък пропуснаха първите си 14 стрелби от далечно разстояние и вкараха само 32 процента от хвърлянията към коша на Селтикс през първото полувреме. До неговия край Бостън водеше с 61:35, което е най-големият дефицит в кариерата на Джеймс.