Русия срази Египет и гледа към осминафиналите – SportVox

1
125

Отборът на Русия на практика се класира за осминафиналите на домашния си Мондиал, след като надигра тима на Египет с 3-1 в среща от втория кръг в Група А, играна на стадион „Санкт Петерсбург“.

Първото полувреме на двубоя мина без нито едно стопроцентово голово положение. Домакините бяха по-активният отбор, но това не им донесе нищо по-опасно.

Втората част започна с попадение за Сборная, дошло след автогол. Головин опита удар извън наказателното поле, но топката се насочи към Дзюба, а Фатхи в опита си да изчисти прати кълбото в мрежата.

В 59-ата минута десният бек Фернандес получи пас в пеналта, финтира съперник и подаде към Денис Черишев, който с елегантен шут доведе нещата до 2-0.

Само три по-късно Русия реши всичко в този мач. Артьом Дзюба овладя на гърди след центриране в наказателното поле, след което преодоля неориентирания Габр и реализира за 3-0.

В 73-ата минута Египет получи дузпа за нарушение срещу Мохамед Сала. Решение, което бе взето от рефера с помощта на ВАР. Именно Сала бе точен от бялата точка и намали на 1-3.

След този успех Русия вече има 6 точки и страхотната голова разлика от 8-1, което на практика праща тима към осминафиналите. Египет остава с нула пункта и само математически шансове за класиране в следващата фаза.

В последната си среща в групата момчетата на Станислав Черчесов ще спорят с Уругвай, а „фараоните“ ще срещнат Саудитска Арабия.

Състави:

Русия (4-2-3-1): Акинфеев – Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков (86 Кудряшов) – Газински, Зобнин – Самедов, Черишев (74 Кузяев), Головин – Дзюба (79 Смолов)

Египет (4-2-3-1): Елшенави – Фатхи, Габр, Хегази, Абделшафи – Хамед, Елнени (64 Уарда) – Сала, Абдала, Трезеге (68 Собхи) – Мохсен (82 Кахраба)

Стадион: „Санкт Петерсбург“

Съдия: Енрике Касерес (Аржентина)
Помощници: Едуардо Кардосо (Парагвай) и Хуан Сория (Парагвай)

Жълти картони: Смолов (Русия)

Голмайстори:  1-0 Фатхи 47 автогол; 2-0 Черишев 59; 3-0 Дзюба 62; 3-1 Сала 72 дузпа