Късметлийски гол измъкна Испания срещу Иран – SportVox

1
166

Отборът на Испания постигна първа победа на Мондиал 2018, след като се наложи с 1-0 над Иран на „Казан Арена“ в среща от група Б.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на „ла фурия“, но бетонът на азиатците не остави шанс за положения оред иберийската атака. Нещо повече, стражът Бейранванд не бе затруднен в нито една ситуация.

Втората част започна много силно за Испания. В 50-ата минута Бускетс нанесе силен далечен шут, но вратарят на Иран успя да избие с една ръка.

В 53-ата минута Ансарифард отправи страховит шут от 13 метра, но кълбото мина на сантиметри от дясната греда на де Хея. Само секунди след това Испания поведе, след като Хосеини опита да изчисти, но топката рикошира в Коста и влетя в мрежата – 1-0.

В 62-ата минута Иран успя да вкара, но попадението беше отменено заради засада на Сардар Азмун.

В 82-ата минута момчетата на Карлош Кейруш отново бяха близо до гола, но този път Тареми не успя да отбележи с глава от няколко метра, пращайки кълбото над вратата.

След този успех Испания има 4 точки, с колкото е и Португалия. Иран е трети с три, а Мароко на дъното с нула.

В последния кръг „Ла фурия“ ще срещне Мароко, а Иран ще спори с Роналдо и компания.

Състави:

Иран (4-2-3-1): Бейранванд – Резаеян, Хосеини, Пуралинганджи, Хаджисефи (69 Мохамади) – Ебрахими, Езатолахи – Тареми, Ансарифард (74 Джаханбакш), Амири (86 Годооз) – Азмун

Испания (4-2-3-1): Де Хея – Карвахал, Рамос, Пике, Алба – Иниеста (71 Коке), Бускетс – Силва, Иско, Васкес (79 Асенсио) – Коста (89 Родриго)

Стадион: „Казан Арена“, Казан

Съдия: Андрес Куня (Уругвай)
Помощници: Николас Таран (Уругвай) и Маурисио Еспиноза (Уругвай(

Жълти картони: Амири, Ебрахими (Иран)

Голмайстор: 0-1 Коста 54