Австралия пропусна да обърне Дания – SportVox

1
109

Отборите на Дания и Австралия завършиха наравно 1-1 в среща от група C на Световното първенство по футбол, играна на „Самара Арена“.

„Червеният динамит“ избухна още в седмата минута. Николай Йоргенсен подаде отлично на Кристиан Ериксен в наказателното поле и звездата на Тотнъм разстреля Райън – 1-0.

В 36-ата минута „кенгурутата“ получиха дузпа за игра с ръка на Юсуф Поулсен. Миле Йединак бе точен от бялата точка и изравни резултата, вкарвайки второто си попадение от наказателен удар на Мондиала.

Следпочивката тимът на Австралия бе много по-активен. В 71-ата минута Аарън Мой стреля страхотно от дистанция, но кълбото мина над напречната греда на Шмайхел.

В 81-ата минута Арзани преодоля Систо на аутлинията вдясно, след което центрира много остро в пеналта, но Юрич се размина с топката.

В 88-ата минута Арзани бе на стрелкова позиция вляво и шутира силно, но Шмайхел спаси. Секунди след това последва удар и на Леки, но стражът на Лестър бе на мястото си.

След това реми Дания има четири точки и временно е начело в класирането. Австралия е с един пункт на трето място.

В последния кръг тимът на Берт Ван Марвайк ще спори с Перу, а „червеният динамит“ ще срещне Франция.

Състави:

Дания (4-3-3): Шмайхел – Далсгаард, Кяер, Кристенсен , Ларсен – Шьоне, Дилейни, Ериксен – Поулсен (59 Брейтуейт), Н.Йоргенсен (68 Корнелиус), Систо

Австралия (4-2-3-1): Райън – Рисдън, Милиган, Сейнсбъри, Бехич – Йединак, Моой – Леки, Рогич (82 Ървайн), Крузе (68 Арзани) – Набут (75 Юрич)

Стадион: „Самара Арена“, Самара

Съдия: Антонио Матеу (Испания)
Помощници: По Себриан (Испания) и Роберто Диас (Испания)

Жълти картони: Поулсен, Систо (Дания)

Голмайстори: 1-0 Ериксен 7; 1-1 Йединак 38 дузпа