1
144
sheri
sheri

Отборът на Франция е първият четвъртфиналист на Световното първенство по футбол, след като срази тима на Аржентина с 4-3 на „Казан Арена“.

Още в деветата минута „петлите“ бяха много близо до гола след страховит шут от фаул на Антоан Гризман, но топката разтресе напречната греда на препарирания Армани.

В 11-ата Евер Банега не успя да овладее една топка в половината на Франция, а Килиан Мбапе открадна кълбото. Последва мощен рейд на младия талант, който завърши с нарушение на Маркос Рохо. Защитникът на „гаучосите“ избута нападателя и реферът Фагани даде дузпа. Гризман бе безпощаден – 1-0.

След попадението момчетата на Дидие Дешан продължиха да бъдат по-активни, а Мбапе не спираше да тормози защитата на Аржентина. Таляфико извърши нарушение срещу играча на ПСЖ на дъгата на пеналта в 17-ата минута, но Погба шутира много неточно.

Сякаш от нищото, „албиселесте“ успя да изравни в 41-ата минута. Анхел Ди Мария вкара фамозен гол с шут от 25 метра, намирайки горния ляв ъгъл на Лорис – 1-1.

Второто полувреме започна мечтано за южноамериканците. След изпълнение на корнер в 48-ата минута топката стигна до Лионел Меси, който шутира слабо, но се получи щастлив рикошет в Габриел Меркадо и Лорис нямаше възможност за реакция – 2-1.

В 56-ата минута резервата Фасио върна много лошо топката към вратаря Армани, Гризман успя да стреля от малък ъгъл, но неточно.

Секунди по-късно статуквото бе възстановено. Ернандес центрира от левия фланг, кълбото попадна в Бенжамен Павар леко вдясно на границата на пеналта и защитникът реализира с феноменален шут – 2-2.

В 64-ата минута се стигна до нов обрат. Ернандес отново центрира в наказателното поле, където аржентинците изпаднаха в паника и топката се озова в Мбапе. Той финтира бранител и реализира за 3-2, стреляйки под плонжа на неориентирания Армани.

В 68-ата минута перфектна контра на „петлите“ завърши с четвърти гол. Оливие Жиру изведе Мбапе вдясно, а талантът вкара с елегентен удар по земя – 4-2.

В 85-ата минута Лео Меси имаше добра възможност да намали пасива на тима си след хубав рейд, но накрая ударът му бе твърде слаб и Лорис спаси.

В третата минута на добавеното време Аржентина успя да вкара трети гол, след като Меси сложи кълбото на главата на Агуеро и Кун реализира за 3-4.

В четвъртфиналите Франция ще срещне победителя от сблъсъка между Уругвай и Португалия.

Състави:

Франция (4-4-2): Лорис – Павар, Юмтити, Варан, Ернандес – Матюиди (76 Толисо), Погба, Канте, Мбапе (88 Товен) – Гризман (83 Фекир), Жиру

Аржентина (4-3-3): Армани – Меркадо, Рохо (46 Фасио), Отаменди, Таляфико – Перес (66 Агуеро), Масчерано, Банега – Павон (75 Меса), Меси, Ди Мария

Стадион: „Арена Казан“, Казан

Съдия: Алиреза Фагани (Иран)
Помощници: Реза Сокандан (Иран) и Мохамадреза Мансури (Иран)

Жълти картони: Матюиди, Павар, Жиру (Франция); Рохо, Таляфико, Масчерано, Банега, Отаменди (Аржентина)

Голмайстори: 1-0 Гризман 13 дузпа; 1-1 Ди Мария 41; 1-2 Меркадо 48; 2-2 Павар 57; 3-2 Мбапе 64; 4-2 Мбапе 68; 4-3 Агуеро 90+3