Джокович сломи Надал след двудневна битка – SportVox

1
162

Новак Джокович е вторият финалист на Уимбълдън, след като записа драматична победа с 6-4; 3-6; 7-6(9); 3-6; 10-8 над Рафаел Надал в двубой, изиграл се в два дни.

Вчера срещата бе прекъсната, а резултатът бе 2-1 сета в полза на сърбина. Днес Рафа изравни нещата, след като спечели четвъртата част с решителен пробив в осмия гейм – 6-3.

В последния сет подаващите имаха силно надмощие, а пръв до точка за брейк стигна Ноле, но Надал се спаси и изравни за 4-4. В следващия гейм Джокович направи обрат от 15-40 и отново поведе.

Стигна се маратонски 15-и гейм, в който сърбинът отрази три точки за пробив и след голяма мъка излезе напред с 8-7. В следващия гейм Надал спаси мачбол с уникална къса топка, а малко след това доведе резултата до 8-8.

Ноле взе сервиса си, след което проби на нула и сложи точка на спора след пет часа и 21 минути игра.

В спора за трофея Джокович ще срещне Кевин Андерсън.