Челси с летящ старт при Сари – SportVox

1
161

Отборът на Челси започна успешно под ръководството на Маурицио Сари, след като надделя с 3-0 при визитата си на Хъдърсфийлд в среща от първия кръг на Висшата лига.

Резултатът бе открит в 34-ата минута, в която Вилиан бе изведен на левия фланг и центрира към далечната греда. Там бе Нголо Канте, който с малко доза шанс успя да прати кълбото в мрежата – 1-0.

В 38-ата домакините можеха да изравнят, но късметът им обърна гръб. Йоргенсен отклони топката на предната греда след изпълнение на корнер, а на задната бе Муние, който стреля с глава, но в сглобката на вратата.

Минута преди почивката Алонсо бе съборен от Шиндлер в пеналта и реферът даде дузпа. Новото попълнение Жоржиньо реализира хладнокръвно с елегантен изстрел за 2-0.

В 58-ата минута Маркос Алонсо бе близо до ефектен гол след изстрел със странична ножица, но топката попадна в горната греда. В 80-ата Азар намери отлично Педро, който се разписа с прецизен удар от границата на пеналта – 3-0.