Челси излъга Арсенал в страхотно шоу – SportVox

1
202

Отборът на Челси взе дербито на втория кръг на Висшата лига, след като се наложи с 3-2 над Арсенал на „Стамфорд Бридж“.

Домакините започнаха по-силно мача и в деветата минута откриха резултата. Маркос Алонсо получи прекрасен пас на левия фланг, след което подаде успоредно към Педро, който вкара с хубав шут за 1-0.

Малко след това Рос Баркли отправи удар извън пеналта, но кълбото мина над напречната греда. Гостите отговориха с нелоша възможност пред Пиер-Емерик Обамеянг, но Кепа спаси изстрела на габонеца.

В 19-ата минута Гюндузи изведе Ектор Бейерен вдясно, а испанецът достави перфектна топка за Обамеянг, който от десетина метра шутира над вратата.

Секунди след това Челси удвои аванса си. Алваро Мората бе изведен от Аспиликуета, пребори се с Мустафи и реализира за 2-0.

В 37-ата минута Арсенал върна едно попадение. Хенрих Мхитарян получи пас от Айоби на дъгата и със страховит шут преодоля Кепа – 1-2.

Малко след това домакините бяха близо до нов гол, но чудесен изстрел на Мората бе отразен от Чех.

В 41-ата минута Мхитарян проби отдясно и пусна по земя към Айоби, който простреля Кепа, за да доведе нещата до 2-2.

След почивката темпото доста спадна, а положенията за гол също намаляха значително. В 81-ата минута Челси все пак вкара победен гол. Еден Азар проби по лявото крило и подаде отлично към Маркос Алонсо, който засече от 5 метра за 3-2.

Този успех увеличи актива на „сините“ на 6 точки, докато Арсенал остава с нула.