"Лъвовете" с мечтан старт на Световното! - SportVox

С невероятната подкрепа на варненската публика и пред погледа на президента Румен Радев мъжкият национален отбор започна по най-добрия начин участието си на световното първенство у нас и в Италия!

В мача на откриването „лъвовете“ надиграха Финландия с 3-0 (25-21, 25-119, 25-22) пред над 5000 зрители в Двореца на културата и спорта! Така 48 години след първото си домакинство на най-големия волейболен форум, българските фенове отново станаха свидетели на един паметен сблъсък от най-високо ниво!

Тон за перфектното начало даде Валентин Братоев, който матира финландското посрещане с мощен ас още при първия си опит от сервис линията! В следващите минути гостите подобриха представянето си и успяха да поведат с две точки, но благодарение на мощния начален удар и добре позиционираната блокада момчетата на Пламен Константинов спечелиха първата част с 25-21.

Във втория гейм съставът ни продължи със стабилната си игра и приключи частта при 25-19! Финалната точка в частта...