Етър с втора поредна победа като гост – SportVox

1
165
sheri
sheri

Отборът на Етър записа победа с 4-2 при визитата си на Дунав в среща от осмия кръг на Първа лига.

Гостите започнаха страхотно мача и до средата на първото полувреме имаха преднина от три гола.

В десетата минута Боджадж бе намерен вляво след дълъг пас, след което последва успоредно центриране на нападателя към наказателното поле, където Дани Младенов засече за 1-0.

В 14-ата минута Сърмов даде прекрасен извеждащ пас към Велко Батрович, който технично прехвърли вратаря на „драконите“ – 2-0. В 20-ата Румен Руменов направи разликата класическа, след като наказа грешка в защитата на Дунав.

В последните секунди на първата част Красимир Станоев намали пасива на домакините след хубав удар от фаул и слаба намеса на вратаря Христо Иванов – 1-3.

В 49-ата минута Дунав доведе нещата до 2-3, след като Георги Динков с глава насочи диагонално топката в далечния ъгъл след центрирана от Светослав Ковачев отляво.

В 59-ата Ндиайе се извиси и стреля с глава, но топката се отби в напречната греда.

В 70-ата минута гостите получиха дузпа след нарушение на вратаря Димитров срещу Руменов. Георги Сърмов бе точен от бялата точка за 4-2.

След успеха „болярите“ имат 10 точки и се изкачи до седмо място, докато русенци са 12-и с шест.

снимка: Спортал