Леверкузен падна от Байерн преди гостуването в Разград – SportVox

1
131

Отборът на Байерн Мюнхен записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като надделя с 3-1 над Леверкузен в дербито на третия кръг.

Гостите откриха резултата след гол от дузпа на Уендел още в петата минута. В 10-ата баварците възстановиха равенството, след като Корентен Толисо се разписа с техничен изстрел от 12-13 метра.

В 19-ата Байерн направи пълен обрат след грешка на Джонатан Та. Защитникът подари кълбото на Ариен Робен, който с великолепен шут не остави шанс на Храдецки – 2-1.

В 80-ата минута гостите останаха с човек по-малко след много груб фаул на Карим Белараби срещу Рафиня.

Минута преди изтичане на редовните 90 домакините стигнаха и до трето попадение. Тиаго центрира от аутлинията към Хамес, който бе точен след изстрел с глава.

След успеха Байерн е лидер спълен актив от 9 точки, докато Леверкузен е на дъното с нула точки. В четвъртък „аспирините“ са гости на Лудогорец в Лига Европа.