1
199
sheri
sheri

Отборът на Ливърпул постигна шеста поредна победа във Висшата лига, след като надделя с 3-0 над Саутхемптън на „Анфийлд“ в мач от шестия кръг.

Домакините поведоха още в 10-ата минута след голяма доза шанс. Джердан Шакири получи пас вляво, последва остро центриране и след рикошет в тялото на Уесли Худ топката се озова в мрежата – 1-0.

В средата на първото полувреме Пуул удвои аванса си след изпълнение на корнер. Шакири центрира от десния фланг и Жоел Матип вкара с глава от 12 метра.

В третата минута на добавеното време Шакири изпълни много добре свободен удар, след който топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията. Там беше Сала, който направи добавка от въздуха за 3:0.

След успеха Ливърпул е еднолично начело с пълен актив от 18 точки, а „светците“ са 14-и с пет пункта.