Челси с равенство срещу Уест Хям,Ливърпул е еднолично на върха

1
198

Отборите на Уест Хям и Челси завършиха 0:0 в лондонското дерби от шестия кръг на Висшата лига на Англия.

За „сините“ това бе първа грешна стъпка от началото на сезона след пет победи до момента, докато за „чуковете“ това също бе първо равенство и с него вече те имат 4 точки.

Макар срещата на Олимпийския стадион в Лондон да завърши без голове, опасни ситуации и пред двете врати не липсваха.

През първото полувреме домакините бяха по-опасни в атака и на двата пъти Михаил Антонио пропусна отлични възможности да порази вратата на Кепа Арисабалага.

През втората част Челси натисна противника му в неговата половина и Еден Азар и Н’Голо Канте имаха шансове да отбележат. Веднъж и Лукаш Фабиански спаси с лице след удар от близка дистанция на Оливие Жиру. Най-добрият шанс за гол пред Уест Хям пък се отвори пред новото попълнение Андрий Ярмоленко, но неговият удар с глава от границата на вратарското поле мина встрани от целта.

В добавеното време на срещата Вилиан можеше да донесе победата на Челси, но мощният му удар от малък ъгъл премина покрай дясната греда на Фабиански.

Равенството свали Челси от върха в класирането и тимът вече е трети с 16 точки, на две зад лидера Ливърпул. Уест Хям е на 17-о място.