Рома покори „Вечния град“ – SportVox

1
133

Отборът на Рома спечели голямото дерби на Рим, след като надделя с 3-1 над Лацио на „Олимпико“ в среща от седмия кръг на Серия А.

„Вълците“ имаха надмощие през първата част, но Стракоша се отличи с няколко спасявания. В края на полувремето символичните домакини заслужено поведоха в резултата. Джеко свали топката с глава към Ел Шаарауи, но той не успя да овладее. Кълбото обаче попадна в Пелегрини, който с удар с пета вкара за 1-0.

В средата на второто полувреме Федерико Фацио направи уникална глупост, след като не успя да си спре топката, което позволи на Чиро Имобиле да му я отнеме. Нападателят веднага се възползва от шанса си и отбеляза за 1-1.

В 71-ата минута Рома върна аванса си, след като Александър Коларов реализира красив гол с шут от свободен удар от дъгата на наказателното поле.

Четири минути преди края Фацио се реваншира за грешката си, след като се разписа с глава след центриране от фаул на Пелегрини – 3-1.

След успеха Рома е на пето място с 11 точки, а Лацио е на четвърта позиция с 12 пункта.