Левски излъга ЦСКА с гол от щастлив рикошет – SportVox

1
120
sheri
sheri

Отборът на Левски спечели „Вечното дерби“ в българския футбол, след като се наложи с 1-0 над ЦСКА като символичен гост на стадион „Васил Левски“ в мач от десетия кръг.

Още в първата минута Мауридес нанесе много хубав изстрел от дистанция, но Полачек успя да избие. В 25-ата минута Николай Бодуров не бе далеч от гола, след като засече с глава центриране от фаул, но топката мина покрай страничната греда.

В 30-ата „сините“ откриха резултата. Габриел Обертан стреля от дистанция, топката се удари в левия стълб на Черняускас, след което рикошира в главата на литовеца и влезе в мрежата – 1-0.

Пет минути преди почивката Милош Цветкович сложи топката на главата Станислав Костов, който засече по прекрасен начин, но Черняускас изби в корнер.

В 52-ата минута ЦСКА не получи кристална дузпа за игра с ръка на Иван Горанов след удар на Тиаго. Малко след това Левски също претендираше за наказателен удар след избутване на Малинов срещу Кабрал, но Ивайло Стоянов отново остана безмълвен.

След успеха „сините“ са начело в класирането с 25 точки, а „червените“ са втори с 22.