Дортмунд прегази Щутгарт, Байерн излезе от дупката – SportVox

1
138

Отборът на Борусия Дортмунд запази първото си място в Бундеслигата, след като надигра Щутгарт с 4-0 като гост в мач от осмия кръг.

„Жълто-черните“ откриха резултата само след три минути игра. Младата английска звезда Джейдън Санчо се разписа, след като стреля от десетина метра, а топката рикошира в защитник и влезе в мрежата.

В 23-ата Лукаш Пишчек получи отличен пас вдясно и от аутлинията върна назад към Марко Ройс, който с техничен шут преодоля вратаря Цийлер – 2-0.

Само две минути по-късно разликата стана класическа след грешка в защитата на домакините. Пако Алкасер вкара много красив гол, прехвърляйки стража на Щутгарт.

В 85-ата минута чудесна контра на Борусия завърши с пас на Кристиан Пулишич към Максимилиан Филип, който отбеляза с фамозен диагонален изстрел – 4-0.

Байерн Мюнхен сложи край на лошата си серия, след като спечели визитата си на Волфсбург с 3-1.

Гостите вкараха след половин час игра, след като Роберт Левандовски получи хубав пас в наказателното поле и с удар по земя преодоля Кастеелс – 1-0.

Малко след почивката Уилям подари топката на Левандовски, а полякът безпроблемно реализира за 2-0. В 57-ата минута баварците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Робен.

Само шест след това „вълците“ намалиха изоставането си, след като Вегхорст засече на празна врата отличен пас на Мехмеди. В 72-ата минута Байерн реши всичко, след като Хамес се разписа след асистенция на Левандовски.

След тези мачове Дортмунд е лидер с 20 точки, а Байерн е на второ място с 16.