Сала и Шакири изкачиха Ливърпул на върха – SportVox

1
138

Отборът на Ливърпул се изкачи на първо място във Висшата лига, след като надигра с 2-0 тима на Фулъм в двубой от 12-ия кръг, игран на „Анфийлд“.

В първите 20 минути на двубоя Мохамед Сала на два пъти имаше чудесни възможности за гол, но вратарят Серхио Рико се намеси решително.

В 24-ата гостите показаха, че не са беззъби след рейд на Райън Сесеньон, но ударът на английския талант мина покрай гредата.

В 41-ата минута Фулъм стигна дори до гол след изстрел с глава на Александър Митрович, но страничният рефер вдигна флага за засада, каквато нямаше.

Веднага след това Алисон подаде към Алекзандър-Арнолд, който пусна страхотен извеждащ пас към Сала и звездата на Ливърпул не сбърка, останал очи в очи с Рико.

В 53-ата минута „мърсисайдци“ решиха всичко, след като Анди Робъртсън се отчете със страхотна асистенция към Джердан Шакири, който разстреля Рико от чиста позиция.

След тази победа Пуул вече е начело в класирането с 30 точки, а Фулъм е на дъното с пет.