Бетис превзе „Ноу Камп“ след грандиозно голово шоу – SportVox

1
143

Отборът на Бетис записа впечатляваща победа с 4-3 над шампиона Барселона насред „Ноу Камп“ в дербито на 12-ия кръг на Ла Лига.

Гостите поведоха след 20 минути игра. Карвальо даде чудесен пас към Жуниор Фирпо на левия фланг. Играчът от Доминиканската република финтира защитник на каталунците, след което стреля точно в близкия ъгъл на Тер Щеген.

В 34-ата минута Карвальо и Фирпо повториха упражнението, но този път футболистът от Карибите центрира успоредно, а топката попадна в Кристиан Тейо. Бившият играч на Барса намери Хоакин на точката на дузпата, а ветеранът не пропусна – 2-0.

В средата на второто полувреме домакините успяха да намалят изоставането си след точно изпълнена дузпа от Лионел Меси.

В 71-ата минута Тейо се отчете с втора асистенция, след като подаде към Джовани Ло Селсо в наказателното поле. Аржентинецът отправи нелош удар, а Тер Щеген се намеси слабо – 3-1.

В 80-ата каталунците отново скъсиха дистанцията. Мунир Ел Хадади получи пас зад защитата на Бетис, след което подаде към непокрития Артуро Видал, който вкара на празна врата – 2-3.

Малко след това Иван Ракитич получи втори жълт картон за тактическо нарушение, с което да спре опасна атака на севилци.

Гостите много бързо върнаха предимството си от две попадения. В 83-ата минута Фирпо бе изведен вляво и центрира по земя, а Серхио Каналес засече от 6-7 метра за 4-2.

В третата минута на добавеното време Лионел Меси доведе резултата до 3-4, след като се възползва от асистенция на Видал.

След това поражение Барса остава с 24 точки, но запазва първото си място. Бетис е 12-и с 16 пункта.