Сити остава господарят на Манчестър – SportVox

1
102

Отборът на Манчестър Сити спечели градското дерби с Манчестър Юнайтед, след като надделя с 3-1 на „Етихад“ в последната среща от 12-ия кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха по-добре мача и откриха резултата в 11-ата минута. Стърлинг центрира от левия фланг, а топката стигна до далечната греда, където Бернардо Силва върна назад от аутлинията. Агуеро се размина с кълбото, но то попадна в Давид Силва, който с бомбен шут вкара за 1-0.

В началото на второто полувреме Серхио Агуеро направи чудесно двойно с Рияд Марез, след което разстреля Давид Де Хея от десетина метра за 2-0.

Гостите се върнаха в мача в 58-ата минута след гол от дузпа на Антони Марсиал. Наказателният удар бе даден за нарушение на вратаря Едерсон срещу Ромелу Лукаку.

В 86-ата минута „гражданите“ убиха интригата. Бернардо намери чудесно Илкай Гюндоан в пеналта, а германецът овладя и отбеляза лесно от няколко метра за 3-1.

След успеха Сити е лидер с 32 точки, а Юнайтед е едва осми с 20.