Лудогорец с класика срещу „тигрите“ – SportVox

1
156

Лудогорец спечели очаквана победа срещу Витоша с 3-0 като домакин в двубой от 17-ия кръг на Първа лига.

Шампионите нанесоха своя удар между 13-ата и 15-ата минута, когато отбелязаха два гола.

Първо Антон Недялков бе изведен по левия фланг от Марселиньо, последва центриране на българския национал. Клаудио Кешеру стреля с глава, но топката рикошира в Милчев, след което стигна до Вандерсон, който реализира с техничен шут – 1-0.

120 секунди по-късно Недялков отново бе в центъра на вниманието, след като отклони топката с глава при изпълнение на корнер, а кълбото попадна в Лукас Саша, който безпроблемно вкара за 2-0.

В 81-ата минута Марселиньо отправи силен шут от границата на наказателното поле, Георгиев изби, но топката попадна в Шверчок, който реализира за 3-0.

След успеха Лудогорец има 44 точки и остава лидер в класирането. „Бистришките тигри“ са 11-и с 16 пункта.