Арсенал стартира 2019-а с разгром – SportVox

1
134

Отборът на Арсенал спечели първия си мач за 2019-а година, след като надигра с 4-1 тима на Фулъм в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига, игран на „Емирейтс“.

Гостите първи създадоха отличен шанс за гол, след като Райън Сесеньон бе изведен вляво сам срещу вратаря, но младият английски талант стреля покрай страничната греда.

В 25-ата минута „артилеристите“ откриха резултата, след като Алекс Айоби намери отлично Гранит Джака в наказателното поле и швейцарецът се разписа от няколко метра.

До почивката Арсенал имаше още три шанса за второ попадение, но Джака, Обамеянг и Лаказет пропуснаха.

В 55-ата минута домакините удвоиха аванса си след чудесна атака. Сеад Колашинац получи пас в наказателното поле, последва подаване към Александър Лаказет и французинът бе хладнокръвен от десетина метра – 2-0.

В 69-ата Торейра загуби топката в половината на Арсенал. Сесеньон получи топката вляво и даде успореден пас към Абубакар Камара, който засече на празна врата – 1-2.

В 79-ата интригата бе убита окончателно. Колашинац бе изведен зад защитата, подаде остър пас по земя към Обамеянг, а габонецът шутира в страничната греда. Топката попадна в Рамзи, който с елегантен удар доведе нещата до 3-1.

В 83-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара дежурното си попадение, след като бе забравен вдясно и с мощен шут и рикошет в защитник преодоля Серхио Рико.

След успеха Арсенал има 41 точки, но остава на пета позиция, докато Фулъм е предпоследен с 14 пункта.