Юнайтед няма спирка при Солскяер, мина и през Тотнъм – SportVox

1
147

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели пета поредна победа във Висшата лига при Оле Гунар Солскяер, след като надделя с 1-0 при визитата си на Тотнъм в дербито на 22-ия кръг.

Домакините имаха шанс за гол още в деветата минута. Хьон-Мин Сон получи хубав пас вляво, след което изведе страхотно Хари Уинкс, но младият халф реши да стреля от малък ъгъл, вместо да подаде, а шутът му бе доста неточен.

Само 120 секунди и гостите получиха добра възможност. Ашли Йънг намери Джеси Лингард в пеналта, но английският национал отправи неточен удар от няколко метра.

В края на първата част неадекватният Киърън Трипиър за пореден път подари топката на съперника, след което Пол Погба даде блестящ извеждащ пас към Маркъс Рашфорд. Нападателят овладя добре и с красив диагонален шут матира Юго Йорис – 1-0.

Второто полувреме започна много силно за „шпорите“, но Давид де Хея показа висока класа, избивайки изстрели на Хари Кейн и Деле Али. Юнайтед също можеше да вкара нов гол, но на два пъти Погба не успя да преодолее своя сънародник Йорис.

В 62-ата минута Погба за трети път пробва късмета си след пас на Марсиал, но изстрелът му от границата на пеналта бе блестящо спасен от вратаря на Тотнъм.

В 66-ата страхотна контраатака на домакините завърши с пас на Кейн към Али, но Деле не успя да преодолее Де Хея, шутирайки в крака му.  Четири минути по-късно Тоби Алдервейрелд засече центриране от корнер, но Де Хея отново бе на световно ниво. Малко след това испанецът спаси и удар от фаул на Кейн.

В 74-ата минута Али получи прекрасен пас в наказателното поле, но силният му удар бе спасен по чудесен начин от Де Хея. В 86-ата невероятният испанец отчая съперниак за пореден път, след като изби силен шут на Кейн от 12 метра.

След успеха Юнайтед има 41 точки и остава шести, но се изравни с петия Арсенал. Тотнъм е трети с 48.