Ден за почит и смирение пред жертвите на престъпния комунизъм

2
237
Добави коментар
Svarofski
Svarofski

Науката и политическите идеи искат жертви. Да, именно – жертви, а не толкова саможертви. Затова и когато необразованите, злобни плебеи бъдат подкрепени от алчните мизантропи, се случват нещастия на добрите хора. Добрите хора превъзхождат комунистите по това, че умират за свободата, а не за равенството. Защото равенството важи само между убийците, простаците и мръсниците – не и между тези, които ценят свободата на избора да живеят щастливо. Имаше една такава мисъл, изразена преди 2019 години: „На който много е дадено, от него много и ще се изисква“. А комунистите искаха да отнемат това, което не им е дадено – власт над душите – и за да я постигнат, изискаха смъртта на тези, които не бяха подвластни на тази дяволска сделка. Затова да си припомним и никога да не прощаваме. Мръсникът е сред нас и неговата приспивна песен е собственото му злобно скърцане със зъби пред свободното бъдеще, което е неотменимо. Светослав Митев.

На 1 февруари 1945 г. Народният съд осъжда на смърт 67 депутати и 23 министри от кабинетите на Богдан Филов, Добри Божилов и Иван Багрянов. Смъртни присъди получават още тримата регенти на малолетния цар, секретарите към двореца, издатели, публицисти и висши военни. БЗНС отправи покана към президента Румен Радев на поклонението пред жертвите на комунистическия режим, което ще се състои на 1 февруари 2019 г. пред Паметника на жертвите на комунизма в София. „Надяваме се, че въпреки всички различия заедно с нас ще сведете глава пред спомена за тези хора, за тази най-мрачна, но и горда част от историята на българската демокрация. Това ще е знак, че националното помирение в България е възможно, обръща се земеделската партия към държавния глава. Преди 74 години, на 1-ви февруари, мракобесническият Народен съд изпраща на смърт регенти, министри, депутати, офицери и общественици. Разправата на комунистическия режим с цвета на нацията се крие цинично зад думата „народен“, сякаш българският народ е осъдил и избил тези хора, станали жертва на силовото и показно налагане на терора след 9 септември 1944 година. Това се посочва в декларация на СДС по повод Деня на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим, съобщиха от партията.

„Днес, в Деня на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим, трябва да се поклоним и на тези, които не се примириха и първи в Източна Европа дадоха отпор на налагането му – българските горяни! Герои, които незаслужено бяха държани в сянката на историята и техният подвиг дълги години беше заглушаван, подобно на радио „Горянин“. Зад фалшивата витрина на „народната власт“ се е водела истинска, неравна гражданска война между непреклонните пред комунистическия терор български горяни и неговите репресивни оръжия – милиция, армия и служители на Държавна сигурност. Днес има много опити престъпленията на червения терор да бъдат забравени и омаловажени! Не трябва да го допускаме! Това е дълг и завет на СДС и всички демократи към младите хора,които не помнят и не познават истинското лице на комунизма! Поклон и почит пред мъчениците на режима и героите на антикомунистическата съпротива! И дано никога вече българи да не се изправят срещу българи“, се посочва още в декларацията на партията.