Сити с важна крачка към титлата след труден успех над Тотнъм – SportVox

1
85

Отборът на Манчестър Сити поведе във Висшата лига, след като се наложи с 1-0 над Тотнъм на „Етихад“ в дербито на 35-ия кръг.

Домакините поведоха още в петата минута, след като Бернардо Силва направи чудесен рейд вдясно, след което центрира на далечната греда към Серхио Агуеро, който намери Фил Фодън и младокът вкара с глава от 2 метра.

В 14-ата минута „шпорите“ можеха да изравнят резултата, след като Кристиан Ериксен се озова очи в очи срещу Едерсон, но не успя да преодолее стража на Сити.

Малко преди почивката Хьон-Мин Сон се отчете с чудесен самостоятелен рейд, оказа се сам срещу вратаря на „гражданите“, но шутът му попадна в тялото на бразилеца.

В 72-ата минута Рахийм Стърлинг бе намерен на границата на малкия пеналт, но ударът му бе избит с крак от Гацанига. Малко след това Лукас Моура бе в отлична позиция, но Едерсон спаси.

След успеха Сити има 86 точки и излезе начело, а Тотнъм е трети с 67.