„Барселона“ победи „Ливърпул“ с 3:0. Меси вече има 600 гола с екипа на Барса

1
167

„Барселона“ победи „Ливърпул“ с класическото 3:0 в дългоочаквания първи сблъсък между двата тима от полуфиналите на Шампионската лига.

Героят за каталунците на „Камп Ноу“ е добре познат – Лионел Меси. Аржентинецът влезе в историята на каталунците, отбелязвайки своите гол №599 и 600 със синьо-червения екип.

Така „Барселона“ направи сериозна крачка към финала в Мадрид.

Двата тима започнаха много нервно и играта се накъсваше от честите нарушения. Още в 5′ гостите имаха претенции за дузпа за фаул на Жерар Пике срещу Садио Мане, но главният съдия Бьорн Кауперс не посочи бялата точка. След четвърт час игра бе отправен и първият точен удар в мача – бившият играч на „Ливърпул“ Филипе Коутиньо стреля от дистанция, но вратарят Алисон улови безпроблемно.

В 25′ обаче стражът на мърсисайдци нямаше какво да направи при едно отлично центриране на Жорди Алба към Луис Суарес. Уругваецът, също бивш футболист на мърсисайдци, засече подаването – 1:0.

Интересното е, че за Суарес това бе първи гол в Шампионската лига през този сезон, а попадението идва след 36-ия му изстрел.

До края на полувремето „Ливърпул“ опита да отвърне на удара и в 35′ бе близо до това да го направи. Мохамед Салах изведе отлично Садио Мане, но сенегалецът пропусна.

След почивката тимът на Юрген Клоп бе по-активен до последния четвърт час, като на три пъти вратарят Тер Стеген трябваше да се намесва.

Стигна се до 75′, когато Меси взе нещата в своите ръце… или по-точно крака. Аржентинецът първо отбеляза за 2:0, макар и с голяма доза късмет, а 7 минути по-късно направи преднината на „Барселона“ още по-изразителна. Геният от Росарио изпълни отлично пряк свободен удар, неоставяйки шанс на стража Алисон.

Така Меси отбеляза своя гол №600 с екипа на каталунците във всички турнири – точно 14 години след първия, вкаран на „Албасете“ на 1 май 2005 г.

До края „Ливърпул“ се впусна в атака и в 84′ можеше да върне едно попадение, но първо защитник на домакините изби топката от голлинията, а при последвалия удар Мохамед Салах уцели гредата.

В последните минути „Барселона“ бе близо до четвърти гол. Луис Суарес обаче не успя да завърши контраакция, при която каталунците имаха числено предимство. Секунди преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Усман Дембеле засенчи Суарес с непростим пропуск.

Все пак „Барселона“ записа класическа победа и гледа уверено към реванша на „Анфийлд“ на 7 май.