Григор аут още на старта в Лондон :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
199

Ново разочарование за Григор Димитров! След като дъждът в Лондон отлага цели два дни двубоя му от първия кръг в „Куинс Клъб“, днес българинът отпадна за час и 15 минути игра. Гришо отстъпи с 0:2 сета (4:6, 4:6) на канадеца Феликс Оже-Алиасим.

Мачът започна равностойно, а първите колебания на свой сервис показа Оже-Алиасим. Димитров стигна до брейкбол в третия гейм, но в крайна сметка канадецът изравни – 2:2. Гришо допусна пробив в седмия гейм за 3:4, след което съперникът му не изпусна контрола до края на сета – 4:6.

Втората част започна кошмарно за Гришо, който бе пробит още в началото ѝ. Впоследствие така и не успя да отвърна на удара и Оже-Алиасим затвори и втория сет при 4:6.

В следващия кръг канадецът, който е поставен под №8 в схемата на турнира, ще се изправи срещу австралиеца Ник Кирьос.