ЦСКА разгроми с 4:0 черногорския „Титоград“ :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
174

ЦСКА разгроми с 4:0 черногорския „Титоград“ в първия си двубой за новия сезон и уверено гледа към втория квалификационен кръг на Лига Европа. Попаденията за „армейците“ на „Българска армия“ отбелязаха Евандро, Тиаго, Жеферсон и Малинов.

Треньорският екип на ЦСКА (Добромир Митов, Люпко Петрович и Димитър Пенев) заложи на стартов състав с три от общо шестте нови попълнения – италианецът Диего Фабрини, ирландецът Греъм Кели и централният защитник Пламен Гълъбов. Донякъде изненадващо Жеферсон започна отляво на отбраната вместо опитния Петър Занев, а Кристиян Малинов остана на пейката.

Домакините се хвърлиха напред в първите 15 минути, но гостите можеха да поведат при първата си контраатака. Гълъбов се провали при опита да остави Джалович в засада, а Черниаускас едва успя да изпревари 36-годишния нападател. В средата на първото полувреме Томаш се намеси решително след корнер, като рисковано върна с рамо в ръцете на вратаря.

В заключителните минути преди почивката ЦСКА най-после започна да създава чисти положения. Най-напред Тиаго стреля опасно след връщане по земя на Кери, но ударът му бе блокиран от защитник. В 40-ата минута крепостта на гостите рухна – Тиаго изпълни пряк свободен удар, топката отскочи от ръцете на вратаря на „Титоград“ Иванович и Евандро я насочи в мрежата след щастлив рикошет.

Малко по-късно „червените“ бяха на косъм от второ попадение, когато след разбъркване Гълъбов стреля в гредата от няколко метра.

Устремът на ЦСКА се пренесе и през второто полувреме, а до 55-ата минута резултатът вече бе 3:0. Първо Тиаго направи добавка с глава след удар на Кери и спасяване на Иванович. 120 секунди по-късно Жеферсон бе точен и отново с добавка, като този път изстрелът бе на Соу.

Шоуто на „Армията“ стана пълно в 72-ата минута, когато резервата Малинов изненада Иванович за 4:0. За красивото си изпълнение от 40 метра националът дълго бе аплодиран от многобройните зрители по трибуните.

Така ЦСКА на практика обезсмисли реванша следващия вторник. Съперник в следващия кръг ще бъде далеч по-стойностен тим – хърватският „Осиек“.