Лудогорец напред в Лига Европа след разгром над Валур – SportVox

1
220

Отборът на Лудогорец се класира с лекота за третия предварителен кръг на Лига Европа, след като надигра Валур с 4-0 на „Лудогорец Арена“. Първият мач в Исландия бе завършил при 1-1.

Гостите имаха шанс да поведат в резултата още в четвъртата минута, след като Сигурдсон стреля опасно с глава, но Пламен Илиев спаси.

Три по-късно българският шампион откри. Клаудио Кешеру бе изведен вдясно, центрира успоредно по земя към Дан Битон, който засече от няколко метра, топката рикошира в защитник и се оплете в мрежата – 1-0.

В средата на първото полувреме Мавис Чибота направи отлично двойно с Дан Битон, след което центрира в наказателното поле, където Жордан Икоко засече прекрасно с глава за 2-0.

В 58-ата минута домакините организираха чудесна контраатака, при която Битон изведе Кешеру, който опита техничен удар, но встрани от целта.

Малко след това Валур бе близо до намаляване на пасива си, но Илиев спаси изстрела на Педерсен.

В 82-ата минута току-що влезлият на терена Якуб Швиерчок реализира много красив гол с изстрел от 15 метра след подаване на Жоржиньо. Секунди след това полякът се разписа за втори път, овладявайки пас в наказателното поле и вкарвайки елегантно за 4-0.

В следващата фаза Лудогорец ще срещне уелския шампион ТНС.