Словенец измъкна Локо в Търнава – SportVox

1
135

Отборът на Локомотив Пловдив се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа, въпреки че загуби в Търнава срещу местния Спартак с 1-3. Победата с 2-0 на „Лаута“ се оказа достатъчна за момчетата на Бруно Акрапович.

Домакините поведоха още в 16-ата минута, след като Ловат се справи с Карагерен вляво, след което центрира към Дангубич, който реализира с глава за 1-0.

В 35-ата словаците останаха с човек по-малко, след като Захуменски задържа Ожболт, който оставаше сам срещу Русов и получи червен картон.

Малко след почивката Спартак получи дузпа за нарушение на Малембана срещу Митря. Именно потърпевшият бе точен от бялата точка за 2-0.

В 71-ата минута Рафаел Тавареш доведе нещата до 3-0, след като засече центриране от фаул от няколко метра.

Само 180 секунди по-късно „смърфовете“ успяха да вкарат така важния гол. Карагерен проби по десния фланг и сложи топката на главата на Ожболт, който реализира за 1-3.

В следващата фаза Локо ще срещне френския Страсбург.