Младежкият национален отбор на България победи Естония с 4:0

1
171
SkandalMedia

Младежкият национален отбор на България започна квалификациите за Евро 2021 с разгромен успех. „Лъвовете“ победиха Естония с 4:0 като гости в първи мач от група 5. Кампанията продължава във вторник, когато отборът ни приема Русия на стадион „Славия“ в София.

Хеттрик за България реализира Тонислав Йорданов (14′, 48′ и 65′), а едно попадение добави Станислав Иванов (39′).

Естонците започнаха много по-добре и създадоха голови възможности в първия четвърт час, но ги пропиляха. Противно на развоя на събитията България поведе с попадение на Йорданов от пряк свободен удар.

Голът окрили „трикольорите“ и в 39′ юношата на „Левски“ Станислав Иванов покачи на 2:0 в дебюта си. Нападателят получи подаване от своя съотборник на „Герена“ Илия Юруков, който бе преминал през петима естонци, и с едно докосване прати топката в мрежата.

През втората част, още в 48′, защитник на домакините сбърка, Калоян Кръстев отне, пусна към Йорданов от аутлинията и последният вкара за 3:0.

В 65′ Тонислав Йорданов оформи своя хеттрик, възползвайки се от грешка на естонския капитан Лип.

Състави

ЕСТОНИЯ: Паплавскис, Саар, Юлянов (Еино 75’), Поом, Валге (Реинкорт 46′), Валя (Каск 63′), Реима (Ярвист 63′), Лип, Соометс, Ярвелайд, Сепик

БЪЛГАРИЯ: Наумов, Попов, Юруков (Янков 74’), Петков, Кръстев, Йорданов (Антов 65’), С. Иванов (Михайлов 83’), Митков, П. Христов, Минчев (Димитров 83’), Котев (Гаврилов 83’)