Палас и Арсенал не се победиха – SportVox

1
158

Отборите на Кристъл Палас и Арсенал завършиха наравно 1-1 в ранния съботен мач от 22-ия кръг на Висшата лига, игран на „Селхърст Парк“.

Гостите откриха резултата още в 12-ата минута. Пас по земя на Давид Луис бе отклонен от Йозил към Лаказет, който изчака и много добре изведе Обамеянг. Габонецът си пое технично топката и не остави шанс на Гуайта – 1-0.

В 54-тата минута се стигна до равенство, след като отбраната на Арсенал не се справи с един свободен удар. Куяте намери Аю, който стреля и след рикошет в крака на Луис топката влезе във вратата на Лено – 1-1.

В 66-ата Пиер-Емерик Обамеянг получи директен червен картон след намесата на ВАР. Нападателят бе санкциониран за опасно влизане в краката на Майер, който не можа да продължи мача и бе принудително заменен.

В 83-ата минута Никола Пепе можеше да върне аванса на „топчиите“, но ударът му по диагонала срещна страничната греда, а след това Гуайта спаси добавката на Лаказет.

След това равенство Палас остава девети с 29, а Арсенал е десети с 28.