Лестър и Челси си вкараха 4 гола за едно полувреме – SportVox

1
176

Отборите на Лестър и Челси завършиха наравно 2-2 в първия двубой от 25-ия кръг на Висшата лига, игран на „Кинг Пауър Стейдиъм“.

Гостите излязоха напред в началото на второто полувреме. Мейсън Маунт центрира от корнер и Антонио Рюдигер засече с глава, за да направи безпомощен Шмайхел – 1-0.

В 54-ата минута „лисиците“ успяха да изравнят. Харви Барнс получи пас вляво, навлезе в пеналта, след което опита изстрел, а топката рикошира в защитник и стана неспасяема за Кабайеро – 1-1.

В 64-ата Лестър стигна до пълен обрат след грешка на Кабайеро. Вратарят на гостите излезе неразчетено вляво от наказателното си после, след което последва подаване на Юри Тилеманс към Бен Чилуел, който вкара за 2-1.

Седем минути по-късно Рюдигер отбеляза второто си попадение в мача. Германският защитник реализира с глава след центриране от фаул на Маунт.

След равенството двата отбора запазиха позиции. Лестър е трети с 49 точки, а Челси четвърти с 41.