Тотнъм с драматична победа на "Вила Парк" - SportVox

Отборът на Тотнъм записа драматична победа с 3-2 при визитата си Астън Вила в двубой от 26-ия кръг на Висшата лига, игран на „Вила Парк“.

Срещата започна кошмарно за гостите, след като още в деветата минута Тоби Алдервейрелд си отбеляза куриозен автогол. Десет по-късно Джак Грийлиш проби прекрасно по левия фланг, навлезе в пеналта и подаде към Дъглас Луис, който от 7-8 метра не успя да отбележи.

В 27-ата минута „шпорите“ успяха да изравнят след изпълнение на корнер. След няколко рикошета топката се озова в Алдервейрелд, който от трудна позиция реализира красив гол с мощен шут.

В 36-ата Хьон-Мин Сон изведе Деле Али сам срещу Пепе Рейна, но английският национал отправи много неточен удар. Малко преди почивката Али имаше нова възможност след подаване на Бен Дейвис, но стреля в тялото на защитник на Вила.

В края на първата част Мартин Аткинсън даде дузпа на Тотнъм след намеса на ВАР. При ситуацията бе видяно спорно нарушение на Енгелс срещу Бергвайн. Сон...