Наистина ли витамин С, D и цинк се препоръчват при коронавирус? (част 1)

2
149
Добави коментар
teokostov
teokostov

Паниката е излишна! Страхът изкривява действителността!, призова д-р Красимир Желев, лекар-анестезиолог, специалист по лечение на болката със съвременни и алтернативни методи в Кройцлинген на Боденското езеро, Швейцария.

Какво сочи статистиката?
Италианският здравен институт прави анализ на 3200 починали от Covid 19 към  24.03.2020 г. и се правят следните изводи:

Средната възраст на починалите е 80,5 години. Само 1,2 на сто от починалите не са имали съпътстващи заболявания, които съкращават живота.  48,6 на сто от починалите са имали 3 или повече рискови болести.  84.4 на сто от смъртните случаи са в Ломбардия и Емилия-Романa, т.е.гъсто населени индустриални райони южно от Милано.  70 на сто от  починалите са били мъже и повечето от тях са пушачи

Междувременно стана известно, че силно засегнатите индустриални райони на Северна Италия имат най-голямо замърсяване на въздуха в Западна Европа. Затова и тук се наблюдава  приблизително 5 пъти по-висок процент на астма и ХОББ (хронична белодробна слабост) сред населението.  Едно от първите изводи за активна профилактика би бил чист въздух (можете също да дишате в отворен прозорец в карантина) и веднага да се откажете от пушенето!

Подпомагане на имунната система с природни средства

Витамин С е едно от основните хранителни вещества в човека, което трябва да се доставя външно.  Препоръчителната дневна нужда за здрави хора е между 200 и 300 mg – 3 х 1 гр. / ден през устата и  тя се увеличава при инфекции до 30 g.

Тъй като това „количество”  е невъзможно за поглъщане чрез храна, инфузиите с по-висока доза се оказват успешни. Серумното ниво на кръвта трябва да е над 50 μmol / l и манипулацията се извършва само в здравно заведение.

Витамин D също така насърчава както вродената, така и придобитата имунна система. Японско проучване показва, че с допълнително приложение на витамин D рискът от развитие на грип е намален с 64 на сто, а от астматични пристъпи дори с 83 на сто.

Около 80 процента от нашето население имат дефицит на витамин D, колкото по-стари и по-малко активни са, толкова повече!

Не трябва да се забравя, че слънчевият хормон се образува в кожата чрез излагане на слънце. Слънцето обаче трябва да е най-малко 45 ° високо в небето. За съжаление, тази ситуация имаме чак през април (където повечето грипни вълни свършват …).

Дневният прием на витамин D трябва да бъде между 5000 – 10 000 IU (5-10 капки).

Проверете нивото на витамин D!  Витамин D трябва да се приема с 100-200 mg

Освен витамин С и D цинкът също е важен антиоксидант, който неутрализира свободните радикали и по този начин предпазва клетките от възпаление и неговите последствия.

За съжаление над 50 на сто от населението има дефицит на цинк. Това трябва да се нормализира във времена на предстоящ коронавирусен грип. Препоръчителната дневна доза е 20-30 mg, но може да се прилага и парентерално.

 Приемане на допълнителни полезни растителни вещества, изграждащи имунитета:

1. Прополис/Propolis : тинктура или спрей, 3 х 2 / ден

2. Корен от женско биле/Süssholzwurzel: чай 3 х 200 мл / ден

3. Продукти от ехинацея/Echinacea: 3 х 100 mg / ден

Всички те имат  силно антивирусно действие.

Лечението с кислород/озонoтерапия е много бързо ефективна мярка за укрепване на имунната система.Идеално се комбинира с вливане/инфузия с висока доза витамин C 15-30 g.

Митове за предпазване

Разпръскването на хлор или алкохол върху кожата убива вирусите в тялото! – Невярно

Прилагането на алкохол или хлор върху тялото може да причини вреда, особено ако попадне в очите или устата. Въпреки че хората могат да използват тези химикали за дезинфекция на повърхности, те не трябва да ги използват върху кожата. Тези продукти не могат да убиват вируси в тялото.

Всеки с COVID-19 умира! Невярно

Вирусът е фатален само за малък процент от хората. В новия доклад на Китайския център за контрол и превенция на заболяванията стигна до заключението, че 80,9 на сто случаите на COVID-19 са леки.

Маските за лице предпазват от коронавирус

Маските за лице за еднократна употреба обаче е малко вероятно да осигурят такава защита. Тъй като те не пасват добре на лицето, капчиците все още могат да влязат в устата и носа. Също така мъничките вирусни частици могат да проникнат директно през материала.

Ако обаче някой има респираторно заболяване, носенето на маска може да помогне за предпазване на другите от заразяване.

Освен това носенето на маски може да даде невярно чувство за успокоение и може да доведе до игнориране на други начини за контрол на инфекции, напр.  личната хигиена и миенето на ръцете.

СЗО препоръчва хората, които се грижат за някой със съмнение за COVID-19, да носят маска. В тези случаи носенето на маска е ефективно само ако човек редовно мие ръцете си със сапун и вода. Също така, когато използвате маска, е важно след като я използвате, да я изхвърлите правилно.

В заключение обърнете внимание на храненето: повече пресни цитруси, ябълки, фрешове,  зелени салати и смутита за имунната система!, съветва д-р Красимир Желев.