Лудогорец шампион за девети пореден път! – SportVox

1
125

Отборът на Лудогорец стана шампион на България за девети пореден път! Това се официализира, след като разградчани се наложиха с 2-1 при домакинството си на Берое в мач от първия плейофен кръг на Ефбет лига.

Гостите откриха резултата в 27-ата минута. Алиун Фал се пребори с Георги Терзиев в наказателното поле, след което от малък ъгъл преодоля Владо Стоянов – 1-0.

В 33-ата Марселиньо опита удар от въздуха от десетина метра, но Душан Перниш бе на мястото си и изби.

В 58-ата минута отново Марселиньо бе близо до целта. Халфът засече с глава центриране от корнер, но Перниш прати кълбото в напречната греда.

Секунди по-късно Октавио сбърка фатално до наказателното поле на Берое. Топката стигна до Каули след пас на Вандерсон, а бившият играч на Падерборн отбеляза красиво с удар в долния ляв ъгъл на Перниш – 1-1.

Минутка след това Мавис Чибота получи подаване вляво, навлезе в пеналта, финтира няколко защитници и разстреля Перниш – 2-1.

След успеха Лудогорец има 65 точки и е недостижим на върха. Берое остава шести с 43.