Лудогорец сгази Левски с лекота – SportVox

1
169

Отборът на Лудогорец разби с 3-0 Левски в среща от предпоследния четвърти кръг на плейофите в Ефбет лига. След двубоя на „Лудогорец Арена“ разградчани получиха шампионската си титла.

Домакините бяха близо до гола в 16-ата минута. Джордан Икоко получи пас на десния фланг и центрира към Вандерсон, който стреля от въздуха, но Георги Георгиев спаси.

В средата на първото полувреме шампионите получиха дузпа, след като Мартин Райнов препъна Вандерсон в наказателното поле. Козмин Моци застана зад топката и с прецизно изпълнение даде аванс на Лудогорец – 1-0.

В 66-ата минута „зелените“ удвоиха преднината си. Каули Оливейра изведе прекрасно Мавис Чибота, който не сбърка, преодолявайки с лекота Георгиев – 2-0.

В 75-ата минута резервата Дан Битон отново доказа високата си класа. Израелецът получи чудесен пас пред дъгата на пеналта, финтира Райнов и Горанов, след което се разписа за 3-0.