Байерн Мюнхен отново фаворит на Winbet в Шампионска лига през този сезон

2
234
eftimma
eftimma

Още в началото на турнира Шампионска лига, букмейкърите предлагат коефициенти за краен победител в турнира. Вече сме на фаза 1/8-финали и е нормално да се открояват няколко фаворит за триумф в състезанието през сезон 2020/21. Родният букмейкър Winbet определя Байерн Мюнхен за големия фаворит в Шампионска лига и през тази кампания. Баварците спечелиха турнира през 2020 година и се очаква отново да вдигнат купата в края на настоящата кампания. С по-малки шансове от баварците, но в топ 3 на големите фаворити, са английските грандове Манчестър Сити и Ливърпул. Отбори като Ювентус и ПСЖ пък допълват топ 5 на фаворитите, а любопитното е, че УинБет не включва сред петте най-големи претенденти за трофея испанските колоси Барселона и Реал Мадрид.Ще успее ли Байерн Мюнхен да защити трофея си? След като е в ролята на големия фаворит в турнира, Байерн Мюнхен ще трябва да се опита да защити трофея в Шампионска лига. Баварците имаха перфектна кампания в Шампионска лига през миналия сезон, а във финала победиха Пари Сен Жермен с 1:0. По пътя към трофея тимът на Ханзи Флик нанесе невиждан погром на Барселона с 8:2. С подобни резултати, нямаше кой да оспори класата на Байерн през миналата кампания. Носителят на Шампионска лига се представя много убедително и през сезон 2020/21 в турнира, а това е и една от причините да бъде фаворит в УинБет за спечелването на трофея.Байерн Мюнхен попадна в група А на турнира с отборите на Атлетико Мадрид, Залцбург и Локо Москва. Баварците нямаха никакви проблеми да спечелят своята група, записвайки пет победи в първите пет кръга. Те не загубиха нито веднъж, след като дори с резервния си състав в последния кръг направиха равенство като гости на Атлетико Мадрид. През есента Байерн беше много силен и предстои да видим как ще се справи през 2021 година. На 1/8-финалите на турнира баварците ще играят с Лацио и се очаква да ги елиминират сравнително лесно, след което ще дойдат и по-трудните изпитания за тима на Ханзи Флик.Ливърпул и Ман Сити са в ролята на големите претенденти за трофея в ШЛАнглийските грандове Манчестър Сити и Ливърпул ще се опитат да сложат край на доминацията на Байерн в Шампионска лига. Двата отбора са сред трите големи фаворита в WinBetза триумф в състезанието. Ливърпул имаше леки колебания в груповата фаза, но все пак успя да завърши на първото място в компанията на Аталанта, Аякс и Мидтиланд. Същото стори и тимът на Манчестър Сити, който се справи доста по-лесно в група с Порто, Олимпиакос и Марсилия. Двата отбора са големи фаворити на старта на директните елиминации, като тимът на Пеп Гуардиола ще срещне Борусия Мьонхенгладбах, а Ливърпул ще играе с РБ Лайпциг. Тези немски препятствия за отборите на Ливърпул и Ман Сити все пак донякъде ще покажат дали двата тима са готови да претендират за трофея в Шампионска лига и наистина ли са големите претенденти.ПСЖ и Ювентус ще дебнат от втора позицияКакто казахме в началото на статията, Ювентус и Пари Сен Жермен попадат в топ 5 на фаворитите на УинБет за краен победител в турнира. Ювентус почти сигурно ще се класира на финалите, след като на пътя им стои Порто, докато ПСЖ има доста по-труден съперник – Барселона. Идването на Маурисио Почетино в ПСЖ обаче се очаква да бъде много положително за френските шампиони и те да се справят с Барселона, но пък каталунците стартираха силно 2021 година и със сигурност ще бъдат много корав съперник за парижани, а ако ги победят, то ще заемат тяхното място сред фаворитите за трофея в Шампионска лига.