Novsport.com – Япония надделя над Австралия и спечели Купата на Азия (видео)

1
Modest
Modest

Националният отбор на Япония успя да спечели Купата на Азия, след като надделя над основния си съперник за титлата Австралия. Двубоят продължи 120 минути, причина за което бе, че в редовното време двата тима не си отбелязаха гол и редовното време завърши при нулево равенство.

Австралия, който достигна до финала след убедителен успех с 6:0 над Узбекистан, излезе с всичките си звезди в мача. В стартовия състав на отбора бяха Шварцер, Кейхъл, Нийл, Емертън, както и Хари Кюъл, който се представи силно в двубоите от шампионата.

Япония бе без една от най-големите си звезди – Шинжи Кагава, който счупи костица в дясното си стъпало по време на мач от турнира.

След като редовното време завърши без гол, според регламента следваха две продължения по 15 минути. В 110-ата появилият се като резерва Таданари Лий отбеляза единствения гол в срещата, като по този начин направи тима си шампион на своя континент.