Български триумф по мотокрос в клас АТВ

1
mirosster
mirosster

Български пилоти заеха първите места в крайното класиране на Източно-европейския шампионат по мотокрос в клас АТВ за 2011 година. При сериозна конкуренция на 38 състезатели от Гърция, Турция, Румъния, Словения, Хърватска и България , на подиума с шампионска титла се окичи Калин Лесидренски с актив от 276 точки. Втори е най-младият участник в надпреварата – 16-годишният великотърновец Мартин Аламуров с 246 т. , а трети остана друг наш представител – Маргарит Маргаритов с 244т.

На старта на последния кръг по мотокрос за сезона в клас АТВ  провел се в Гърция, близо до град Яница, се включиха 15 състезатели. Особено агресивно се бяха настроили домакините и в този ден, сякаш бяха забравили всякакво спортсменство. Въпреки множеството опити за избутване и блъскане от страна на гръцките пилоти  и в двата манша победител стана Калин Лесидренски, а негов подгласник – отново Мартин Аламуров. Младият търновец, който все още е ученик,  показа  завиден характер като в първия манш стартира от осма позиция и успя да достигне до второто място. В доста по-тежкия втори тур, поради завалелия дъжд, Мартин дори беше излязъл начело, но в крайна сметка пак остана втори.