Клижан спечели първа титла в кариерата си

1
sportal_bg
sportal_bg

Словашкият тенисист Мартин Клижан спечели първа титла в кариерата си. Поставеният под номер 3 Клижан победи четвъртия в схемата Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 6:3 за 69 минути на финала на турнира в руския град Санкт Петербург. 23-годишният словак стартира отлично и поведе с 4:0, което се оказа решаващо за успеха в първия сет. Втората част започна с размяна на по два пробива, но след 2:3 Клижан взе четири поредни гейма, а с това и мача. Така той стана първият словак след Доминик Хърбати през 2004 година, който печели трофей от надпревара на АТP.

С успеха Клижан ще се изкачи до рекордното в кариерата си 33-о място в световната ранглиста в понеделник. Фонини, който е 53-и в света в момента, пък не успя да спечели титла и във втория си финал.