Момичетата на ВК Бургас триумфираха на турнира „Есен 2012“ в Шумен – SportVox

1

Отборът на ВК Бургас спечели титлата на приятелския волейболен турнир „Есен 2012″ за девойки младша възраст, който бе организиран в зала „Плиска“ в Шумен.

В битката за трофея момичетата от Бургас надделяха в изключително оспорван финал над ВК Бултекс (Варна) с 2-1 (24-26; 25-22; 25-22) гейма. Още в първата част шампионките имаха превъзходство и стигнаха до 24-21, но изключителна серия от сервиси на звездата на варненки Катя Александрова донесе обрата за Бултекс и те стигнаха до успеха с 26-24.

В следващите два гейма, водените от своя лидер – Иванова, Бургас успяха да стигнат до титлата, въпреки че и двете части бяха много равностойни. В края, обаче, „червените“ показаха повече класа и надделяха след 25-22 и 25-22.

В битката за третото място се срещнаха двата домакински отбора. Калбо 2 (Шумен) изненада „какичките“ си от Калбо 1 (Шумен) и успя да победи с 2-1 гейма. Родените през 1998-а и 1999-а година волейболистки взеха първите два гейма, след като спечелиха убедително с 25-15 и 25-18. В последната част Калбо 1 успя, все пак, да открадне един гейм след 25-23.

Варненският Перун завърши на пето място в надпреварата, след като отборът на Хан Омуртаг (Омуртаг) не се яви за мача за петата позиция във втория ден на турнира.

СНИМКИ ОТ ТУРНИРА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В първия ден на състезанието шестте отбора бяха разделени в две групи по три тима и играха общо шест мача. Ето и всички резултати от груповата фаза: