Лудогорец дръпна с 3 точки, Лукоки герой срещу Берое – SportVox

1
144

Отборът на Лудогорец записа трудна победа с минималното 1-0 над Берое на „Лудогорец Арена“ в последната среща от 15-ия кръг на Първа лига.

През първата част нямаше особено качествен футбол, а повече се откриха две спорни положения.

Първо в 20-ата минута Боби Цонев се откъсна в чиста позиция, но страничният рефер маркира засада. 120 секунди след това Козмин Моци се опита да скуса фланелката на Мартин Райнов в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

Двубоят отиваше към нулево реми, когато в 81-ата минута „орлите“ стигнаха до гол. Натанаел центрира страхотно от лявото крило, а Джоди Лукоки отбеляза красиво попадение с глава след летящ плонж.

След успеха Лудогорец има 38 точки и дръпна с три пред втория ЦСКА и с четири пред третия Левски. Берое е четвърти с 27 пункта.