Ню Йорк: Над 10 000 Фалун Дафа практикуващи участваха в ежегодната конференция за споделяне на опит

1
243
Добави коментар

Над 10 000 последователи на духовната дисциплина Фалун Дафа присъстваха на еднодневна конференция в Бъркли център в Бруклин на 17 май т.г. Тъй като участниците бяха от всички краища на света, беше предоставен симултанен превод на китайски, испански, немски, корейски, японски и италиански.

Фалун Дафа, известен още като Фалун Гонг, е традиционна китайска дисциплина за самоусъвършенстване, чиито последователи живеят според принципите на истинност, доброта и толерантност. Те също изпълняват сет от пет медитативни упражнения. В Китай духовните практики често се предават от майстор на ученик през поколенията. Фалун Дафа е представена пред обществото от г-н Ли Хонгджъ през май 1992 г. в китайския град Чанчун. До сега практиката се е разпространила в повече от 70 страни. Конференцията отпразнува 27-та годишнина от представянето на Фалун Дафа.

Докато говорителите в конференцията за споделяне на опит в самоусъвършенстването споделяха своя култивационен път, много хора в публиката бяха просълзени. Много бяха вдъхновени да подобрят себе си. „Трогателно е да видиш някой толкова подготвен да бъде уязвим.“ – каза Марк Хъчисън, предприемач от Австралия. Хъчисън сподели, че след като започнал да практикува Фалун Дафа станал по-спокоен и постигнал по -дълбоки разбирания за смисъла на човешкия живот. „Запълваме живота си с толкова много ангажименти, но защо сме тук?“

Никол МакКау, агент на недвижими имоти на 34 г. от Ню Йорк сподели, че се е научила да бъде отговорна в ролята си на майка на 8-годишния си син, а също и да бъде по-смирена. Тя сподели за трудности на работното си място и „как общувам с хората, какъв е тонът ми…особено когато мнението ми не се взима под внимание“. Чрез изучаване на Фалун Дафа, тя осъзнала, че изслушването на фактите и вземането на балансирано решение е по-добро от налагането. Тя изрази надеждата си да се подобрява и занапред, докато си сътрудничи с другите.

Преследване

Фалун Дафа постига огромна популярност в Китай през 1999 г., когато привържениците ѝ достигат между 70 и 100 милиона. Тогавашният лидер на Китайската комунистическа партия (ККП) Дзян Дзъмин решава, че традиционните морални учения на практиката може да се окажат по-привлекателни за китайския народ, отколкото атеистичната идеология на партията. На 20 юли 1999 г. Дзян започва национална кампания за изкореняване на практиката. Привържениците ѝ биват лишавани от свобода в затвори, трудови лагери, центрове за промиване на мозъци и други съоръжения, където те са измъчвани с цел да ги принудят да се откажат от вярата си.

Сайтът Minghui.org, който служи като център за новини за преследването, потвърди 4,304 доказани смъртни случаи, вследствие на изтезания и злоупотреби. Смята се, че реалният брой е много по-висок, поради трудността да се получи информация от Китай.

Освен това има данни, че голям брой хора са били убити заради отнемането на техните органи. След като Epoch Times изобличи принудителното събиране на органи в Китай през 2006 г., независими изследователи и журналисти проучиха и потвърдиха твърдения, че китайският режим иззема органи от живи затворници на съвестта, предимно практикуващи Фалун Дафа, за да ги използва в трансплантационната индустрия на страната. Изследователите наричат това „студен геноцид“. Като неразделна част от тази кампания на преследване, пропагандният апарат на ККП стартира кампания за охулване на практиката и нейните привърженици.

Много от говорителите на конференцията споделиха усилията си за повишаване на осведомеността за преследването в Китай и за трудностите, които са имали по време на това.

Една млада жена, която в момента живее в Токио, Япония, говори за преживяванията си по време на разясняване на фактите за преследването на Фалун Дафа на туристи от континентален Китай. Много от тях вярвали на пропагандата на ККП и таяли негативни чувства към Дафа, понякога крещейки и проклинайки нея и други доброволци практикуващи. Но младата жена осъзнала, че трябва да бъде мила и търпелива с тях, въпреки омразата им. След като им разказала как китайският режим разпространява фалшивата пропаганда за Фалун Дафа, много туристи променили нагласите си.

Роб Грей
Роб Грей от Великобритания говори за усилията си да привлече вниманието на правителствени служители на темата за принудителното отнемане на органи от практикуващи Фалун Дафа в Китай. Грей сподели за усилията си да повиши осведомеността по този въпрос както в парламента на Обединеното кралство, така и в Европейския съюз, и как той продължил да изпълнява трудната и изморителна задача да координира усилията за популяризиране на проблема, заради убеждението си, че повече хора трябва да чуят за тези жестокости, които все още се срещат в Китай днес.
Основателят на практиката с реч към последователите
Г-н Ли Хонгджъ, основателт на практиката също се включи в конференцията. На китайски език г-н Ли често е наричан „Шифу“, термин за уважение към великия учител. След появата му на сцената, г-н Ли беше посрещнат от продължителни овации. Г-н Ли говори за около два часа, обсъждайки предизвикателствата, пред които са изправени практикуващите Фалун Гонг в усилията си да повишат осведомеността за преследването. След това той отговори на въпроси от публиката.
Уилям Уан
За Уилям Уан, на 42 години, това е първата голяма конференция на Фалун Дафа, на която присъства след емиграцията си от Пекин в САЩ през 2018 година. Срещата с г-н Ли събудило у Уан дълбоко чувство на благодарност и удивление. „През първите 15 минути дори не осъзнавах, че е истина, че мога да слушам Шифу лично“ – сподели Уан. Уан каза, че е много развълнуван да се срещне с толкова много практикуващи Фалун Дафа и да чуе техните изказвания.
Линк към оригиналната статия: https://www.theepochtimes.com/over-10000-share-stories-of-self-improvement-at-falun-dafa-conference_2927628.html

Можете да разпечатвате и разпространявате всички статии публикувани на „Clearharmony” и тяхното съдържание, но Ви молим да цитирате източника.