Ния Димитрова спечели наградата за най-добър млад спортист на България

1
sportal_bg
sportal_bg

Състезателката по биатлон Ния Димитрова беше наградена за млад спортист номер 1 на България за 2012 година. В анкетата на сайта виаспорт.бг младата биатлонистка спечели 324 точки и се поздрави с първата позиция в престижната класация. 18-годишната Димитрова спечели златен медал в спринта на европейското първенство за девойки и взе бронзов медал в преследването. На второ място остана боксьорът Благой Найденов (271 точки), а трети се нареди баскетболистът Александър Везенков (191 точки).

Най-добър млад отбор на годината при подрастващите е националният тим по футбол на родените след 1 януари 1996 година със селекционер Методи Деянов. В анкетата участваха общо 54-а спортни журналисти от 38 медии от 7 града в България. Точно 81 състезатели получиха точки при гласуването.

На церемонията по връчването на наградите в хотел Кемпински-Зографски присъстваха кметът на столицата Йорданка Фандъкова, министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, както и други изтъкнати спортисти и спортни деятели. Анкетата за най-добър млад спортист на годината се провежда за втори път. Първото издание през 2011 година беше спечелено от Владимир Зографски, който стана световен шампион за юноши в ски-скоковете.

Класиране за най-добър млад спортист за 2012 година: 1. Ния Димитрова (биатлон) 2. Благой Найденов (бокс) 3. Александър Везенков (баскетбол) 4. Антонио Вутов (футбол) 5. Борислава Дамянова (джудо и самбо) 6. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) 7. Георгия Кадоглу (плуване) 8. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 9. Цветан Стоянов (шахмат) 10. Ивайло Иванов (джудо и самбо)

Снимка: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg