Барселона е световен клубен шампион | Temaonline.bg

Каталунците победиха на финала в Йокохама, Япония аржентинците от Ривърплейт

0

принтирай

|

текст

Европейският шампион Барселона завоюва поредния си трофей през годината. Каталунците спечелиха Световното клубно първенство след победа с 3:0 над аржентинския Ривърплейт във финала на надпреварата, игран в Йокохама, Япония.

С днешния успех „синьо-червените” спечелиха третата си титла от турнира, с което изравниха постижението на Байерн Мюнхен.Завърналият се в титулярния състав Лионел Меси откри резултата в 36-ата минута, като при гола му останаха сериозни съмнения за игра с ръка. Луис Суарес пък оформи класическия успех за своя тим с нови две попадения в 49-ата и 68-ата минута.

FT: River Plate 0, Barcelona 3. Suarez nets brace as Barca win the FIFA Club World Cup for a record third time. pic.twitter.com/DUSLN5jpFw
— FOX Soccer (@FOXSoccer) December 20, 2015

Уруугвайският нападател отбеляза 18 гола в последните си 20 мача и е най-добрият голмайстор в света в момента. Докато Меси отново беше брилянтният гейм-мейкър и заради великолепните си изпъленния Гари Линекер коментира, че и тази година Златната топка трябва да стане притежание на аржентинеца.

Messi is at it again. A shoe in for this year’s Ballon d’Or. Imparable!