Григор продължи успешната си серия срещу Дългополов, на полуфинал е (ВИДЕО)

1
vitoshanews
vitoshanews

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава успешното си представяне през 2016 година, след като измъкна победата срещу Александър Долгополов с 4:6, 6:3 сета на турнира Апиа Интернешънъл в Сидни (ATP 250). Представителят на България беше и фаворит сред букмейкърите срещу намиращият се само 8 места по-назад в тенис ранглистата Долгополов. Преди този мач съотношението победи – загуби срещу този противник беше 4:1 в полза на Димитров.

Гришо загуби първия сет на четвъртфинала в Сидни след 4:6. Двубоят стартира с четири маратонски гейма, в които имаше безброй възможности за пробив, като в 3-ия и 4-ия пробиви се случиха и резултата вървеше 2:2. Долгополов проби още веднъж и затвори сета с 6:4. В този момент двубоят бе прекратен заради вятър и дъжд и така двамата тенисисти трябваше да преустановят мача. След принудителната почивка българинът заигра по-добре и убедително взе първите си два сервис гейма, с което показа решимостта си да се върне в мача. След 2:2 последва нов импулс за Григор и след нови два сервис гейма (при 4:3), той успя да пробие сервиса на противника и да поведе с 5:3, а след това да затвори сета след свой сервис – 6:3. Удивителното бе, че за целия втори сет Димитров даде едва 2 точки на противника си при свой сервис.

Третият сет стартира отново отлично за родния тенисист, с ранен пробив за 2:1. За съжаление обаче точно когато победата бе почти подсигурена, отново се наложи прекъсване на мача заради дъжд.

В доиграването тази нощ българско време българинът показа здрави нерви. Всеки от двамата играчи печелеше своите подавания, но Гришо го направи отново категорично, като не даде и точка на съперника и така затвори сета и мача за крайното 4:6, 6:3, 6:4 в своя полза.