Сенегал шокира „дружина полска“ – SportVox

1
146

Отборът на Сенегал стартира по най-добрия начин на Мондиал 2018, след като надигра с 2-1 тима на Полша в последния мач от 1 кръг от група H. Срещата се игра на стадион “Спартак” в Москва, а „лъвовете“ донесоха първа победа на Африка на Световното.

Първптп полувреме на двубоя мина без положения за гол, но въпреки това „лъвовете“ успяха да осигурят преднина в резултата. В 37-ата минута добра атака на африканците завърши с изстрел на Идриса Гай, а Тиаго Чонек отклони топката, която влетя в мрежата на Шчесни.

Второто полувреме започна с натиск на „дружина полска“. Роберт Левандовски шутира от фаул в 50-ата минута, но Ндиайе успя да избие.

В 60-ата минута Гжегош Криховяк направи фатална грешка, връщайки топката в своята половина, където Мбайе Нианг изпревари Беднарек и Шчесни и отбеляза на празна врата за 2-0.

Четири минути преди края поляците намалиха пасива си, след като Криховяк се разписа с глава след центриране от свободен удар.

В следващия кръг Сенегал ще срещне Япония, а Полша ще спори с Колумбия. Мачовете са на 24 юни.

Състави:

Полша (4-2-3-1): Шчесни – Пишчек (83 Бережински), Ционек, Паздан, Рибус – Криховяк, Зелински – Блашчиковски (46 Беднарек), Милик (73 Ковнацки), Гросицки – Левандовски

Сенегал (4-4-2): К.Ндиайе – Ваге, Кулибали, С.Сане, Сабали – Гей, А.Ндиайе (88 Куяте), Мане, Сар – Нианг (75 Конате), Диуф (62 Ндойе)

Стадион: “Спартак”, Москва

Съдия: Ясер Тулефат (Бахрейн)
Помощници: Талеб Ал Мари (Катар) и Абдулрахман Ал Жасим (Катар)

Жълти картони: Криховяк (Полша); С.Сане, Гай (Сенегал)

Голмайстори: 0-1 Чонек 37 автогол; 0-2 Нианг 60; 1-2 Криховяк 86