Снаряд на Десподов донесе радост за ЦСКА на „Лаута“ – SportVox

1
139

Отборът на ЦСКА записа трудна победа с 1-0 при визитата си на Локомотив Пловдив в среща от 14-ия кръг на Първа лига, играна на „Лаута“.

Най-чистото положение за гол през първата част бе в 37-ата минута. Станислав Манолев шутира опасно след разбъркване в наказателното поле, но Мартин Луков демонстрира класа и изби в корнер.

В 48-ата минута Локо изпусна най-чистото си положение до този момент. Аралица се откъсна отдясно в наказателното поле и шутира от 12-13 метра, но Черниаускас изби.

В 57-ата Димитър Илиев извърши фаул срещу Малинов пред наказателното поле. С изпълнението се нагърби Кирил Десподов, който шутира, топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата на Лудов – 1:0 за ЦСКА-София.

След този успех „червените“ имат 32 точки и се изкачиха временно на второ място, а Локомотив е шести с 20.