Ливърпул отново лидер след класически успех – SportVox

1
167

Отборът на Ливърпул се върна към пътя на победите, след като се наложи с 3-0 над Борнемут на „Анфийлд“ в мач от 26-ия кръг на Висшата лига.

„Мърсисайдци“ поведоха в 24-ата минута след гол от засада. Джеймс Милнър центрира от десния фланг, Садио Мане засече точно с глава, а страничният рефер пропусна да вдигне флага си.

Десет минути след това Анди Робъртсън даде великолепно подаване към Жоржиньо Вайналдуум в наказателното поле. Холандецът овладя и много технично прехвърли стража на гостите – 2-0.

В 48-ата минута Фирмнио получи отличен пас и навлезе в наказателното поле, след което чукна топката за Мохамед Сала, а египетската звезда реализира красиво за 3-0.

След успеха Ливърпул се върна начело в класирането с 65 точки, а Борнемут е в средата на таблицата с 33.